İki Kişilik Tandem Yamaç Paraşütü Uçuşları

Ankara’nın tarihi Ayaş ilçesinde bulunan ve de son zamanlarda yamaç paraşütü ile ünlenen Kumludoruk tepesinden iki kişilik tandem yamaç paraşütü uçuşları yapmaktayız. Tepede bulunan kafede oturup çayınızı ya da kahvenizi yudumlayıp uçan kişileri izleyebilir daha da güzeli bu eşsiz deneyimi bizimle uçarak gerçekleştirebilirsiniz.
Uçuşlarımızda Türk Hava Kurumu onaylı T-2 Ticari Tandem lisanslına sahip deneyimli ve eğitimli pilotlarımız ile uçuşlarınızı emniyetli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Güvenlik ve tecrübe bu sporda tasarruf edilmemesi gereken en önemli hususlardır.
Uçuşlarımız meteorolojik şartlar ile yolcu ağırlığına göre 7-30 dakika arasında gerçekleşmektedir. Uçuşlarımızda havada aksiyon kamerası ile Full HD kalitede kamera çekimi yapılıyor olup bu çekimleri yolcularımıza hediye ediyoruz. Kalkışta ve inişte yolcuyla uçuş öncesi kısa bir uçuş brifingi sonrası hazırlıklarımızı yaptıktan 3 saniye gibi kısa bir sürede havalanıyoruz. Evinizdeki koltuk rahatlığında oturarak gökyüzünde yerimizi alıyoruz. Uçuşumuzu talep etmeniz durumunda aksiyon hareketleri de ekleyip inişle sonlandırıyoruz. Yamaç paraşütü genel anlamda sanılanın aksine çok güvenli bir hava aracıdır. Bu eşsiz deneyimi kuşların gözünden bakmak için herkesi bekliyoruz.
Faaliyet gününe minimum 24 saat kala rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Uçuşlar hava durumuna bağlı olarak gerçekleştirilir. Hava koşulları uygun değil ise, uçuş tarihiniz ertelenebilir veya iade talebinde bulunabilirsiniz.
Siz de hayallerinizi ertelemeyin ve kanatlarınızı bizimle açarak gökyüzüne dokunun.

LOKASYON : Ayaş, Ankara, Türkiye
KALKIŞ SAATİ : Uçuşlar sabah 09:30’da başlar. Havanın kararmasıyla biter
GİYİM : Mevsim normallerine göre giyinilmeli. Ayakkabı seçimi önemlidir.
ÜCRET: 550 TL
DAHİL OLANLAR

  • Profesyonel sunum
  • Kalkış pisti ulaşım
  • Kamera çekimi

DAHİL OLMAYANLAR

  • Yemek

Merak Edilenler

Uçmak İçin Neler Gerekli?

Yamaç paraşütü tandem uçuşu, yani profesyonel pilot ile birlikte uçmak için, herhangi bir ön teknik bilgi ya da uçuş eğitimine sahip olmak zorunda değilsiniz. Kalkış öncesi pilotunuz tarafından yapılacak kısa bir bilgilendirme ile rahatlıkla uçabilirsiniz. Günün ve mevsimin şartlarına göre 5-10 metre koşmaya imkân verecek rahat bir kıyafetle gelebilirsiniz. Terlik, sandalet ya da iskarpin tarzı ayakkabılar ile koşmanız mümkün olmayacağı için, doğal arazi şartlarında yürümeye uygun, tercihen bilekten korumalı bir bot ya da spor ayakkabı, uçmanız için yeterli olacaktır.

Yaş-Boy-Kilo ve Sağlık Problemleriyle İlgili Sınırlamalar Var mıdır?

Yaş olarak herhangi bir sınırlamamız olmamakla birlikte 15 ile 110 kilogram arasında bir yolcu ağırlık sınırımız bulunmaktadır. 18 yaş altı yolcularımız için veli izin belgesinin veli/vasi tarafından imzalanması gerekmektedir. Bugüne kadar 6 yaşından 78 yaşına kadar kadın-erkek birçok kişi bizimle güvenle uçmanın keyfini yaşamış bulunmaktadır. Turumuzu satın alırken dikkat etmeniz gereken en önemli unsur, sağlık durumunuzun yamaç paraşütü ile uçmaya elverişli olmasıdır. Derecesi ya da çeşidi ne olursa olsun, herhangi bir sağlık probleminiz var ise, uçuş öncesinde bu durumu mutlaka bize bildirmelisiniz. Yapılacak değerlendirme sonrasında yamaç paraşüt uçuşunun yapılıp yapılmayacağına karar verilecektir.

Engelliler de Uçabilir mi?

Evet, bu güne kadar birçok engelli kişiyi uçurduk. Turu satın almadan önce engelinizle ilgili ayrıntılı bilgiyi bize iletmeniz durumunda, mevcut durumunuz yamaç paraşüt uçuşu için bir engel teşkil edip etmeyeceği değerlendirilecektir. Uçuş yapılmaya karar verilir ise, sizin uçuşunuz için özel bir ekip ve ekipman ile önceden hazırlanıp, gerekli organizasyonu yapabiliriz. Bu tarz uçuşlarda kişinin, sandalyede oturabilecek bir yeterliliğe sahip olması ve uçuş gününde hava şartlarının böyle bir uçuşa uygun olması gerekmektedir.

Özel Uçuş Programı Yapılabilir mi?

Havada evlilik teklifi, sürpriz doğum günü, özel bir gün kutlaması ya da pankart açılması gibi özel yamaç paraşüt uçuşları da, ekibimizin deneyimli kadrosu tarafından düzenlenmektedir. Böyle bir uçuş talebinizi 4-5 gün öncesinden bize bildirdiğiniz takdirde, ömür boyu unutamayacağınız güzel bir günü hep birlikte yaşayabiliriz.

BİLGİ ALIN